KANDIDÁT NA ŽUPANA

martin-klus-logo-sas-male
martin-klus-logo-olano-male
martin-klus-logo-kdh-male
martin-klus-logo-oks-male
martin-klus-logo-nova-male
KTORÝ SPÁJA

PREČO
KANDIDUJEM

martin-klus-lista

NEČINNE SA
PRIZERAŤ
JE ZBABELÉ

Čo je šťastie? Pýtame sa často sami seba. Ja za svoje šťastie považujem, že som sa narodil v krajine, ktorá patrí k najkrajším na svete, je plná skvelých ľudí, dlhé desaťročia nepoznala vojnu a neohrozujú ju ani prírodné katastrofy či nepriatelia. Navyše mám úžasných rodičov, ktorí ma od útleho detstva naučili veriť v dobro a všetko si v živote zaslúžiť. A tak aj bolo. Nič som nikdy nedostal len tak a som hrdý, že všetko čo dnes mám a čím dnes som, nie je zásluhou niekoho iného. Napriek svojmu relatívne nízkemu veku som si prešiel všeličím. Predával som v obchodoch, oberal hrozno, fuškoval na stavbe, obsluhoval vrátnicu, strážil budovu, učil malé deti i študentov, spolupracoval na medzinárodnom výskume, či riadil časť univerzity ako prorektor.

S heslom, kto nechce, hľadá dôvody a kto chce, hľadá spôsoby, som pred takmer desiatimi rokmi začal verejné komentovanie diania okolo nás prostredníctvom blogu. Je prirodzené, že ako politológ a zároveň pedagóg, venujem najviac mojej pozornosti práve veciam verejným. Vďaka médiám som dostal priestor formulovať moje názory, ktoré si našli pomerne veľké množstvo čitateľov, poslucháčov či divákov. Tým sa začali kopiť aj otázky prečo. Prečo veci u nás nie sú také, ako ich vo svojich komentároch popisujem, že by mohli byť. Od kvality vzdelania počnúc, cez nové a zrekonštruované cesty, znižovanie nezamestnanosti, až po vypočutie hlasu občanov i našej krajiny tam, kde je to potrebné. Tak ako som to zažil vo mnohých krajinách, v ktorých som študoval, pracoval, alebo ich navštívil len ako turista. A tiež, prečo sa nepokúsim veci, ku ktorým sa vyjadrujem meniť sám?

Uvedomil som si, že spĺňam všetky predpoklady, aby som robil viac. Víťazstvom v komunálnych voľbách na jeseň 2014 sa preto z politológa stal politik a rozhodol som sa prevziať za veci verejné reálnu zodpovednosť. Tá sa ešte umocnila prejavom ďalšej dôvery občanov v minuloročných parlamentných voľbách, získaním mandátu poslanca NR SR. Priznávam, z pozície opozičného poslanca nie je jednoduché meniť veci k lepšiemu. To posledné, čo by sa však dalo mne a mojim kolegom v SaS vyčítať je to, že by sme to aspoň neustále neskúšali. A som rád, že si to všimli aj občania, vďaka ktorým cítime, že pomaly prichádza čas na veľkú politickú zmenu. Prvý krok k tejto zmene je pred nami už budúci rok – voľby do samosprávny krajov.

Pôvodne ušľachtilú myšlienku regionálnej samosprávy, sa bohužiaľ podarilo pokaziť už na jej začiatku. Popretie prirodzených regiónov išlo ruka v ruke so znásilnením samosprávy do podoby straníckych trafík, odkladiska straníckych veteránov, či naopak „bokovky“ na odskočenie si z parlamentu. Najväčšiu ranu však myšlienka krajskej samosprávy dostala v roku 2013. Vtedy bola v strede Slovenska znásilnená, ako výťah k moci politikom mentálne zabudnutých v 30tych rokov minulého storočia.

Krajská samospráva dostane už túto jeseň dôležitú šancu dokázať, že má zmysel. To sa však nedá naplniť bez kandidátov, ktorí budú schopní obetovať jej všetko svoje politické úsilie a schopnosti. Som pripravený byť takýmto kandidátom. Po prevzatí úradu sa vzdám mandátu poslanca NR SR aj MsZ Banská Bystrica a s využitím všetkej svojej energie sa pustím do budovania kraja, v ktorom sa oplatí pracovať, podnikať a žiť. Kraja, v ktorom som sa narodil, prežil väčšinu svojho života, v ktorom žijú moje deti, rodičia a priatelia a na ktorom mi nesmierne záleží. Kraja, za ktorého vedenie sa občania nebudú musieť hanbiť a z ktorého mladí ľudia nebudú nútení utekať  za lepšou budúcnosťou.

Život mi doprial šťastie. Bude mi cťou na vrchole síl, kedy sa cítim byť už dostatočne skúsený, avšak nie opotrebovaný, časť tohto šťastia vrátiť. Všetci tušíme v akom stave nájdem úrad a koľko roboty náš čaká v prípade môjho úspechu v županských voľbách Banskobystrického kraja. Šťastie sa však nedá rozvíjať na nenávisti a pokorení iného. Naopak, mojou ponukou pre srdce Slovenska – Banskobystrický kraj, je urobiť z neho lepšie miesto pre život. Verím, že túto ponuku občania v novembri 2017 príjmu.

Prečo kandidujem

Prečo kandidujem
Prečo kandidujem
Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Viac informácii. ROZUMIEM