Špeciálna Roadshow venovaná EÚ a mieste Slovenska v nej sa uskutoční vo viac ako dvadsiatich krajských a okresných mestách.

V akej Európskej únii chcete ďalšie roky žiť? S touto otázkou vás spolu s mojimi kolegyňami a kolegami z rezortu diplomacie, ako aj s ďalšími zástupcami vlády, Národnej rady SR či Európskeho parlamentu, chceme srdečne pozvať do diskusie.

Chystáme sa priamo za vami, do regiónov Slovenska, aby ste nám priblížili vašu predstavu o ďalšom smerovaní Európskej únie. Rezort diplomacie pripravil v rámci Konferencie o budúcnosti Európy špeciálnu letnú Roadshow. Koncom letných prázdnin, od 22. do 27. augusta 2021, navštívime celkovo vyše dvadsať krajských a okresných miest.

Ja osobne sa chystám minimálne do polovice z nich, a to od východu až po západ Slovenska. Chceme osloviť čo najviac občanov a najmä – získať od nich spätnú väzbu o tom, ako vnímajú naše členstvo v EÚ a ako vidia budúcnosť Európy a Slovenska v nej.

Hlavné podujatia v rámci Roadshow sa uskutočnia v Žiline, Poprade, Košiciach, Banskej Bystrici a Bratislave, no pripravili sme aj iné zaujímavé formáty v ďalších mestách.

Aby boli podujatia, ktoré sú súčasťou pokračujúcej osvetovej kampane #MYSMEEÚ, atraktívne pre všetky generácie, máme pre vás nachystaný bohatý sprievodný program s viacerými aktivitami.

Verím, že na svoje si prídu dospelí aj deti. Plánujeme diskusie so vzácnymi hosťami, ako sú známe osobnosti verejného života, politici, diplomati či herci a influenceri. Okrem toho sa môžete tešiť aj na prezentácie úspešných projektov pod hlavičkou EÚ, tematické hry pre mladých či súťaže na Facebooku a Instagrame.

MZVEZ SR bude prostredníctvom tradičných aj sociálnych sietí postupne prinášať ďalšie podrobnosti pre občanov, aby sa do Konferencie o budúcnosti Európy zapojilo čo najviac ľudí. A to je náš hlavný cieľ. Pretože my všetci sme EÚ a rozhodujeme o jej budúcnosti.

To najlepšie, čo môžeme urobiť pre našu vlastnú budúcnosť, je využiť túto príležitosť a prispieť k formovaniu modernejšej Európy. Je to v našich rukách.

 

ZDROJ: http://www.tyzdennikkoment.sk/klus-ideme-za-vami-diskutovat-o-buducnosti-europy/