Merkelovej „pozvanie“ migrantov do Európy našlo pokoriteľa v NR SR

 Bol som úprimne zvedavý, ktorá z vašich nominácií o najhlúpejšie resp. najkontroverznejšie politické rozhodnutie roka 2015 získa v našej ankete najviac hlasov. Priznávam, čakal som, že nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú a jej „pozvanie“ stoviek tisícov migrantov na životu nebezpečnú cestu naprieč Európou, ktorým zároveň de facto zlikvidovala pravidlá Schengenu a Dublinský dohovor neprekoná nik. A predsa sa podarilo. Svojich zdatných súperov si našla priamo v Národnej rade Slovenskej republiky.

Až 1111 hlasujúcich totiž pomerne jasne rozhodlo, že prvenstvo si zaslúži trojica Štefan Kuffa, Marián Kvasnička a Jozef Mikloško. Tí sa totiž pokúsili na poslednej riadnej schôdzi tohto funkčného obdobia NR SR presadiť ústavný zákon, ktorí o. i. predpokladal, že by žena mala ísť za umelé oplodnenie do väzenia na 5 až 12 rokov. Tento návrh získal podporu ďalších 16 poslancov a poslankýň NR SR.

Až na druhom mieste sa potom umiestnila nemecká kancelárka Angela Merkelová. Pomerne tesne jej však na bronzovej pozícii sekunduje volebná korupcia z dielne SMER-SD v podobe troch tzv. sociálnych balíčkov. Ďalšie poradie je nasledovné:

  1. 170 eur mesačne k dôchodku a týždeň voľna navyše pre sudcov a prokurátorov a 1,90 eur pre ostatných.
  2. Rozhodnutie ministrov vnútra EÚ o premiestnení 120 000 utečencov z Talianska, Grécka a ďalších krajín EÚ na základe tzv. povinných kvót.
  3. Ďalšia „pôžička“ a „solidarita“ pre Grécko.
  4. Prelomenie prezidentského veta tri dni pred Vianocami v rámci tzv. protiteroristického balíčka.
  5. Schválenie ústavných zmien v rámci tzv. protiteroristickej legislatívy stranou SMER-SD v spolupráci so stranou Most-Híd.
  6. Rozhodnutie o zvýšení počtu policajtov o 2 500 v priebehu troch rokov.
  7. Spustenie projektu „Digitálne učivo na dosah“

Čo poviete? Do akej miery sa s týmto poradím zhodujete?

Hlasujúci mali tiež možnosť doplniť vlastný návrh najabsurdnejšie politického rozhodnutia. Medzi nimi sa najčastejšie objavovalo napr. referendum Aliancie za rodinu, Daňové licencie, kauza Váhostav, voľba detskej ombudsmanky, či sankcie EÚ voči Ruskej federácii.

Aká by to bola anketa, ak by nemala odmenu pre vyžrebovaných piatich hlasujúcich. Ich mená budú zverejnené v priebehu dňa na Facebooku strany Sloboda a Solidarita, ktorá anketu spoluorganizovala. Ja len prezradím, že anketovú odmenu venoval predseda strany Richard Sulík a nie je ňou nič iné, ako jeho nová knižka „Fešák nie som ale variť viem”. Víťazom vopred blahoželám a želám dobrú chuť. Nám ostatným prajem, aby rok 2016 bol rokom výrazne menej početným na absurdné poltické rozhodnutia. Snáď voľby do NR SR 5. 3. 2016, budú toho prvým dobrým predpokladom.