Navrhnite, hlasujte a vyhrajte!

Rok 2010 máme viac alebo menej úspešne za sebou a mesiac január sa javí ako optimálny čas na jeho zhodnotenie. Bohužiaľ tak ako každý rok, aj tento bol plný kontroverzných, alebo ak chcete nezmyselných politických rozhodnutí, ktoré môžu priniesť viacej škody ako úžitku. Chvíľu som zvažoval akú najvhodnejšiu formu zvoliť a rozhodol som sa, tak trochu netradične, do rozhodnutia o tom, ktoré z nich bolo najkontroverznejšie zapojiť najmä vás, pokiaľ budete súhlasiť.

Princíp je veľmi jednoduchý. Počas najbližších piatich dní, by som vás rád poprosil o vaše návrhy v rámci diskusie pod týmto blogom, aké bolo podľa vás najkontroverznejšie politické rozhodnutie uplynulého roka. Z nich sa pokúsim vybrať desať najzaujímavejších (autor bude stanovený podľa princípu “kto prv príde ten prv melie”), ktoré zverejním spolu s linkami ako aktualizáciu tohto blogu a o ktorých budeme od 21. 1. 2011 do 31. 1. 2011 môcť všetci rozhodnúť v rámci hlasovania cez Facebook a ak nám to technika umožní, tak aj v rámci klasickej webovej stránky.

Navyše, ako hovorieval môj starý otec, “ani kura zadarmo nehrabe” a preto ako vďaku za vašu snahu a pomoc, venuje mimovládna nezisková organizácia Aliancia nezávislých tri hodnotné ceny. Autor víťazného príspevku získa darčekovú poukážku 30 €, druhého vyhodnoteného príspevok 20 € a tretieho 10 €, na nákup ľubovoľnej literatúry v internetovom kníhkupectve Aha kniha. Súťaž pritom vyhodnotím ďalšou aktualizáciu blogu a ceny zašlem okamžite po skončení hlasovania.

Aby som vám trošku vnukol idey, tak mojim favoritom, je v roku 2010 stanovená maximálna rýchlosť 110 km/h a zároveň minimálne rozostupy 70 metrov medzi vozidlami, na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Vopred pritom avizujem, že ak by tento návrh získal ktorúkoľvek z cien, tak ju venujem pre univerzitnú knižnicu Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Teším sa teda na vaše tipy a vopred ďakujem za pomoc pri zdieľaní tohto blogu, nech je počet návrhov čo najväčší a účasť na hlasovaní čo možno najreprezentatívnejšia.